Międzyszkolna sesja filmoznawcza

Dnia 12 marca 2019 roku młodzież Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Rybniku wzięła udział w Międzyszkolnej Sesji Filmoznawczej przebiegającej pod hasłem: "Współczesne baśnie filmowe – nowe spojrzenie na tradycję literacką". Sesja odbyła się po raz osiemnasty w rybnickim II LO im. A. Frycza Modrzewskiego i została zorganizowana przez dwie nauczycielki obydwu szkół. Zofia Jakubowska wygłosiła wykład nt. "Baśń literacka jako inspiracja dla współczesnego czytelnika i widza", a po projekcji filmu "Królewna Śnieżka i Łowca" młodzież wysłuchała referatu Jolanty Mańki nt. "Królewna Śnieżka i Łowca - oblicza baśni we współczesnej kulturze popularnej".

Program sesji obejmował również dyskusję o źródłach popularności baśni filmowych w kinie współczesnym.

zdjęcia z sesji: Małgorzata Rusinowska